Nasze technologie

Cellulit to nieestetyczne grudki tłuszczu pod skórą , większość z nas go nie akceptuje i posta­nawia z nim walczyć. Za jego powstawanie odpowiedzialnych jest kilka czynników: mikro krążenie, układ limfatyczny, brak ruchu oraz regularnych ćwiczeń fizycznych, błędy dietetyczne, stres, predys­pozycje genetyczne i brak równowagi hormonalnej. Dlatego problem z cellulitem mogą mieć nawet bardzo młode i szczupłe osoby. Cellulit najczęściej atakuje kobiety w okresie dojrzewania, w ciąży i przed menopauzą. Do powstawania skórki pomarańczowej najbardziej przyczyniają się żeń­skie hormony (estrogeny), a ściślej mówiąc ich zbyt wysoki poziom ponieważ odpowiedzialne są za magazynowanie tłuszczów  i wody w organizmie. Od tej dysproporcji zaczyna się łańcuch reakcji, którego efektem są grudki i nierówności na udach, pośladkach i brzuchu, aby się pozbyć „skórki po­marańczowej” organizm musi spalić zbędna tkankę tłuszczową podczas wysiłku fizycznego. Innowa­cyjną terapią  jest  BODY SPACE– polega ona na połączeniu treningu na rowerze ergometrycznym, bieżni, lub stepie, nastawionego na spalanie „złego tłuszczu” z terapią próżniową i promieniami InfraRed, w czasie której monitorowana jest praca serca. Wszystkie parametry obliczane są po uwzględnieniu indywidualnych cech (wiek, waga, aktywność fizyczna). 

Sposób spalania tłuszczu przy pomocy terapii BODY SPACE ma dwie zasadnicze zalety w porównaniu z wysiłkiem fizycznym bez zastosowania podciśnienia:

 

 • Cząsteczki tłuszczu pobierane są  z okolic dotkniętych cellulitem – uda, pośladki  brzuch, a więc z miejsc gdzie wymuszono zwiększenie ukrwienia,
 • Indywidualne dopasowanie tętna każdego klienta, dzięki czemu uzyskujemy maksymalny efekt spalania tkanki tłuszczowej przy optymalnym wysiłku.

 

TECHNOLOGIA VACU THERM

 

BODY SPACE VACU THERMto urządzenia, w której szczelnie zamknięta dolna część ciała poddawana jest działaniu podciśnienia „Vacu” oraz działaniu promieni podczerwonych „InfraRed”. Równolegle z terapią Vacu Therm odbywa się trening na rowerze ergometrycznym, bieżni bądź stepie, któremu z łatwością podoła nawet osoba unikająca aktywności fizycznej. Parametry urządzenia (obciążenie ergometru, wartość podciśnienia i podczerwieni) sterowane  są  komputerowo i dobiera­ne indywidualnie dla każdego klienta. 

Działanie podciśnienia polega na ściąganiu większej ilości krwi w dolne partie ciała – co powoduje czterokrotnie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej w porównaniu z tradycyjnym treningiem aerobowym. W urządzeniach Vacu Therm dolna, ta najbardziej problematyczna część ciała zostaje szczelnie zamknięta w kapsule i poddawana na przemian działaniu podciśnienia i ciśnienia atmosferycznego. Stosowanie podciśnienia przy jednoczesnym wysiłku fizycznym służy aktywnemu spalaniu kalorii, przyśpiesza odchudzanie, krążenie krwi i gwarantuje intensywne spalanie tkanki tłuszczowej z „trudnych okolic” (brzuch pośladki, uda) jak również redukcję cellulitu.

Promieniowanie podczerwone od wielu lat jest z powodzeniem stosowane w chirurgii plastycznej, fizykoterapii czy rehabilitacji. Porównując promieniowanie podczerwieni można je podzielić na trzy grupy IR-A , IR-B i IR-C. Promieniowanie IR-A przenika 40-50 krotnie szybciej w głąb skóry w porównaniu do IR-C i około 10 krotnie szybciej w porównaniu do IR-B. W urządzeniach Vacu Therm zastosowano specjalne lampy działające głównie w zakresie IA-A tkanka podskórna i tkanka tłuszczowa czyli od 4 do 5 mm.

 

Zakres oddziaływania urządzeń Body Space Vacu Therm:

 • likwidacji cellulitu
 • szybkie spalanie tkanki tłuszczowej (uda, brzuch, pośladki)
 • wyszczuplanie i modelowanie sylwetki
 • poprawa ukrwienia skóry (uelastycznienie i ujędrnienie)
 • polepszenie kondycji fizycznej
 • poprawa krążenia krwi i limfy
 • szybkie usuwanie toksyn i substancji szkodliwych z organizmu
 • likwidacja zespołu „zimnych stóp”
 • wyzwolenie endorfiny (tzw. hormonu szczęścia) podczas sesji treningowej
 • szybkiego usuwania toksyn i substancji szkodliwych z organizmu w wyniku maksymalnie intensywnego pocenia się
 • poprawy kondycji układu sercowo-naczyniowego – zwiększenie częstotliwości akcji serca do wartości jakie osiągane są u ludzi intensywnie uprawiających ćwiczenia fizyczne
 • działanie przeciwbólowe – działa przeciwbólowo, ogólnoustrojowo w leczeniu urazów oraz przewlekłych dolegliwości pochodzenia neurologicznego i reumatoidalnego
 • opóźniania procesów starzenia się skóry (Antyaging)– rewelacyjne efekty w procesie opóźniania starzenia się skóry. Dzięki promieniom podczerwonym, podczas naświetlań dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu w skórze.

Ilość i intensywność treningów na urządzeniach Body Space VacuTherm zależna jest od poziomu zaawansowania cellulitu oraz ilości tkanki tłuszczowej. Przeprowadzone badania i zadowolenie tysięcy klientek potwierdzają skuteczność urządzeń Body-Space w walce z nadwagą i cellulitem oraz dowodzą, iż efekty jakie uzyskamy po 20 zabiegach utrzymują się jeszcze przez kilkanaście miesięcy. Zaleca się od skorzystanie z 12 do 20 zabiegów w jednej serii.
W zależności od stopnia nasilenia problemów treningi powinny odbywać się co 2-3 dni.

 

TECHNOLOGIA  INFRARED

 

BODY SPACE INFRAREDto urządzenia otwarte, w których ciało  poddawane jest działaniu promieni podczerwonych „InfraRed”. Równolegle z terapią InfraRed odbywa się trening na rowerze ergometrycznym, bieżni bądź stepie, któremu z łatwością podoła nawet osoba unikająca aktywności fizycznej. Parametry urządzenia (obciążenie ergometru, wartość podczerwieni) sterowane  są komputerowo i dobiera­ne indywidualnie dla każdego klienta. 

Promieniowanie podczerwone od wielu lat jest z powodzeniem stosowane w chirurgii plastycznej, fizykoterapii czy rehabilitacji. Porównując promieniowanie podczerwieni można je podzielić na trzy grupy IR-A , IR-B i IR-C. Promieniowanie IR-A przenika 40-50 krotnie szybciej w głąb skóry w porównaniu do IR-C i około 10 krotnie szybciej w porównaniu do IR-B. W urządzeniach Vacu Therm zastosowano specjalne lampy działające głównie w zakresie IA-A tkanka podskórna i tkanka tłuszczowa czyli od 4 do 5 mm. https://www.facebook.com/BodySpaceSlimBeauty/photos/a.470705722974253/470706596307499/?type=3&theater

Działanie promieniowania podczerwieni powoduje, że organizm łatwiej wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz (20%), cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne, mobilizuje siły obronne naszego organizmu, wzmacnia układ immunologiczny. Pomaga również wiązać wolne rodniki powodując efektywne oczyszczanie organizmu, usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie cellulitu, w wyniku, czego skóra staje się jędrna i elastyczna. Dodatkowo promieniowanie podczerwieni- InfraRed wykorzystane zostało do walki z nadwagą, bowiem pozwala na błyskawiczne rozgrzanie tkanek i mięśni wzmagając przy tym krążenie i metabolizm. Pod wpływem ciepła, poprawia się krążenie krwi, skóra wydala zanieczyszczenia i martwe komórki, a przez to staje się bardziej jędrna i gładka. Skutkiem tego jest zwiększenie przepływu krwi i lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek. Tlen jest lepiej doprowadzany do komórek ciała. To powoduje odprężenie, redukuje bóle mięśniowe i przyspiesza procesy leczenia. Skóra czerwienieje, co oznacza, że bogata w tlen krew dociera do miejsc, gdzie często może jej brakować. Metoda ta znacznie przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu i poprawia wygląd skóry. Zapewnia również występujący w przy temperaturze 35-45 stopni Celsjusza zdrowy efekt pocenia, który przyśpiesza usuwania z organizmu szkodliwych substancji i toksyn. Terapia podczerwienią wzmacnia system immunologiczny i skutecznie wspomaga walkę z przeziębieniami i zakażeniami grypopodobnymi w początkowych ich stadiach.

Czas trwania zbiegu na urządzeniach Body-Space InfraRed - 30 minut. 

 

TECHNOLOGIA BODY ROLL-ROLLMASAŻ

 

Limfa w przeciwieństwie do krwi nie posiada organu, który ją pompuje (w przypadku układu krwionośnego takim organem jest serce). Limfa jest napędzana między innymi ruchem mięśni. Naczyniami chłonnymi pierwotna chłonka dostaje się do węzłów chłonnych, i tam zostaje oczyszczona z wirusów i bakterii. Tak oczyszczona chłonka opuszcza węzły chłonne naczyniami odprowadzającymi. Jeśli mamy siedzący tryb życia cyrkulacja ta zostaje zachwiana i spowolniona.

DZIAŁANIE MASAŻU LIMFATYCZNEGO NA ORGANIZM

Masaż wykonywany na urządzeniu Body Roll pobudza układ limfatyczny do pracy, co z kolei powoduje wzmożone zapotrzebowanie organów na tlen i substancje odżywcze.

Dzięki podwyższeniu przepustowości naczyń limfatycznych szybkość krążenia limfy wzrasta, co przyspiesza i ułatwia wydalanie z organizmu substancji toksycznych i zbędnych produktów przemiany materii. Substancje budulcowe oraz witaminy powracają do krwiobiegu a toksyny wydalane wraz z moczem. Dostarczone do komórek tłuszczowych odżywki i substancje odżywcze umożliwiają ich szybsze spalanie oraz redukcję masy.

 

SPODZIEWANE EFEKTY ZABIEGU

 • redukcja cellulitu 
 • redukcja rozstępów 
 • redukcja rozciągniętej skóry (po ciąży, dietach) 
 • poprawa przemiany materii 
 • ujędrnienie skóry 
 • poprawę krążenia krwi, 
 • rozbicie tkanki tłuszczowej, 
 • udrożnienie układu limfatycznego, 
 • wzmocnienie mięśni, 
 • wzmocnienie odporności organizmu na choroby i infekcje, 

Stosowanie rollmasażu sprawdza się nie tylko jako wsparcie przy redukowaniu zbędnych kilogramów, czy poprawie przemiany materii. Jest to również doskonałe narzędzie rehabilitacji pourazowej. Przygotowuje do treningu sportowego i łagodzi napięcia po znacznym obciążeniu fizycznym. Po pierwszych ćwiczeniach z rollmasażem możliwe, że odczujecie Państwo zakwasy w najbardziej zaangażowanych partiach mięśni. Efekt ten świadczy tylko o skuteczności treningu i już przy następnej wizycie dolegliwości będą zanikać, a prawidłowe kontynuowanie ćwiczeń pomoże osiągnąć zamierzony cel. 

 

URZĄDZENIE BODY ROLL MA WPŁYW NA

układ krążenia

 • przyspiesza krążenie krwi i limfy
 • miejscowo rozszerza naczynia włosowate i usprawnia dopływ świeżej krwi
 • pomaga w wydalaniu ubocznych
 • produktów przemiany materii
 • poprawia dotlenienie i odżywienie tkanek

mięśnie

 • poprawia dotlenienie i odżywienie
 • przeciwdziała kontuzjom
 • zwiększa elastyczność
 • przyspiesza regenerację powysiłkową
 • podwyższa lub obniża napięcie

skórę

 • ujędrnia i uelastycznia
 • likwiduje lub zmniejsza zrosty i zgrubienia
 • powoduje mechaniczne rozbicie tkanki tłuszczowej
 • układ nerwowy
 • delikatny masaż relaksuje i uspokaja
 • mocny masaż pobudza
 • usprawnia przewodzenie bodźców nerwowych
 • poprawia czucie powierzchniowe i głębokie.

 

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności