Modelowanie sylwetki w domu czy w gabinecie kosmetycznym?

Płaski brzuch, wąska talia, krągłe pośladki i jędrne uda – w idealnym świecie ma je każda z nas. Tymczasem rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej – cellulit, wałeczki i fałdki, z którymi walczymy wszelkimi możliwymi sposobami.

Wylewamy siódme poty na siłowni, unikamy słodyczy, wypijamy litry wody, a spektakularnych efektów brak! W końcu dopada nas spadek motywacji, rezygnujemy z ćwiczeń i diety i wracamy do złych nawyków. Nie musi tak być! Motywujące efekty pojawią się szybciej, gdy kompleksowo zadbasz o sylwetkę. Zaczynamy!

Modelowanie sylwetki – ćwiczenia
Droga do kształtnego i jędrnego ciała będzie krótsza, jeśli wesprzemy się odpowiednimi ćwiczeniami fizycznymi. Możliwości mamy wiele – od treningu na siłowni, basenie, po ćwiczenia, które możemy wykonać w domu. Osobom rozpoczynającym swoją przygodę z aktywnością fizyczną, osobom otyłym oraz posiadającym wady postawy zaleca się treningi pod okiem trenera personalnego. Pamiętajmy, że nieprawidłowo wykonane ćwiczenia nie tylko nie dadzą wymarzonych efektów, ale także mogą prowadzić do kontuzji. Wykfalifikowany trener wybierze ćwiczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb i predyspozycji. Może też doradzić w kwestii odżywiania.

Ćwiczenia w domu
Każdy trening zaczynamy od rozgrzewki – może to być trucht w miejscu, który połączysz z krążeniami lub wymachami ramion. Następnie należy rozgrzać wszystkie stawy, zaczynając od głowy, a kończąc na stopach. Teraz możesz przejść do treningu – wybieraj złożone ćwiczenia wielostawowe, ponieważ pozwalają one zaangażować najwięcej grup mięśniowych, co przekłada się na harmonijny rozwój sylwetki. Sprawdzą się przysiady, wykroki i wypady, pompki, podciąganie (na drążku lub krawędzi stołu), odwrotne pompki, a także brzuszki czy „deski”. Jeśli nie masz pomysłu na trening lub szukasz urozmaicenia, skorzystaj z gotowych zestawów ćwiczeń jednej z popularnych trenerek online.

Akcesoria, które mogą się przydać
Na początku może wystarczyć Ci trening z ciężarem własnego ciała, jednak z biegiem czasu będziesz potrzebować nowych wyzwań i bodźców. Z pewnością przydadzą ci się: piłka rehabilitacyjna, taśmy czy gumy oraz zestaw hantli. Jeśli masz w domu więcej miejsca, możesz zainwestować w orbitrek lub bieżnię na których wykonasz trening cardio lub interwały bez względu na pogodę. Dobrym rozwiązaniem jest również podwieszany system TRX, który pozwala na wykonanie treningu wzmacniającego praktycznie w każdym miejscu.

Profesjonalne wsparcie w modelowaniu sylwetki
W drodze ku lepszej sylwetce warto mieć wsparcie. Łącząc aktywność fizyczną ze zdrową dietą i zabiegami z zakresu kosmetologii, możemy osiągnąć efekty znacznie szybciej. Zanim jednak omówimy najskuteczniejsze zabiegi, musimy zrozumieć na czym polega modelowanie sylwetki w gabinecie kosmetycznym. To rozwiązanie dla osób, które pomimo regularnych ćwiczeń i diety nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom można ukształtować sylwetkę – zredukować tłuszcz, pozbyć się cellulitu oraz ujędrnić skórę bez użycia skalpela. Pamiętajmy jednak, że nawet najbardziej skuteczne zabiegi nie przyniosą zadowalających efektów, jeśli nie zadbamy o zdrowy tryb życia.

Zabiegi kosmetyczne na modelowanie sylwetki
W walce ze zbędnym tłuszczem naszym sprzymierzeńcem będzie kriolipoliza. Polega ona na zamrażaniu komórek tłuszczowych, które jak dowiedziono, silnie reagują na niskie temperatury, rozpadając się na mniejsze elementy. Zabiegowi można poddać wybrane partie ciała, takie jak np. kark, ramiona, plecy, brzuch, uda czy pośladki. Skutkiem serii zabiegów jest utrata 25-30% grubości tkanki tłuszczowej oraz redukcja cellulitu. Pierwsze efekty pojawiają się po upływie 2 tygodni, a pełny rezultat można ocenić po 6 tygodniach.

Kolejnym zabiegiem, który bardzo skutecznie eliminuje zbędną tkankę tłuszczową jest karboksyterapia. Polega ona na podskórnym podawaniu małych dawek dwutlenku węgla, który przekształca się w organizmie w kwas węglowy, uszkadzając i rozpuszczając komórki tłuszczowe. Ponadto prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie jest aplikowany. Skutkuje to wzmożonym drenażem limfatycznym i cyrkulacją tlenu. Zabieg może być przeprowadzony na każdej partii ciała: udach, łydkach, pośladkach, brzuchu, plecach i ramionach. Seria zabiegów gwarantuje nie tylko redukcję tkanki tłuszczowej, ale również widoczne zmniejszenie cellulitu, a nawet rozstępów.

Mezoterapia igłowa jest metodą, która pozwala poprawić kondycję skóry, zlikwidować cellulit oraz lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową. Zabieg polega na dostarczaniu wysoce skoncentrowanych substancji aktywnych do podskórnej tkanki tłuszczowej. Mezoterapię wykonuje się w seriach, można jej poddać praktycznie każdą partię ciała. Rezultaty zwykle są widoczne po 3-6 zabiegach. Skutkami przeprowadzonej terapii są: poprawa metabolizmu komórek skóry, przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych, poprawa mikrokrążenia oraz prawidłowe odżywienie skóry.

Zabiegi kosmetologiczne mogą stanowić doskonałe uzupełnienie naszych starań. Pozwalają szybciej dostrzec rezultaty ciężkiej pracy, które dodatkowo motywują nas do kontynuowania zdrowego trybu życia.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności