Jak działa lipolaser?

Jak działa lipolaser?

Podstawą działania lipolasera i jego skuteczności jest efekt fotobimodulacji. Fotobimodulacja to pobudzenie komórek tłuszczowych, które prowadzi do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych. W ten sposób komórka tłuszczowa traci swój okrągły kształt, a tłuszcz z jej wnętrza jest stopniowo uwalniany. Zwiększona ilość trójglicerydów po rozpadzie na kwasy tłuszczowe sprawia, że glicerol przenika do przestrzeni międzykomórkowej, gdzie ulega naturalnemu metabolizmowi stając się dodatkowym źródłem energii. Potocznie możemy to nazwać obsuszaniem komórki tłuszczowej obrazowo tłumacząc z nasyconej komórki tłuszczowej WINOGRONA tworzymy RODZYNKE. 

Zabieg lipolaserem diodowym jest niezwykle skuteczny, gdyż zapewnia szybką utratę centymetrów, nie uszkadzając innych tkanek, takich jak skóra, nerwy, czy naczynia krwionośne. Światło lasera przenikając przez skórę kieruje się jedynie na tkanki tłuszczowe.

Lipolaser jest całkowicie nieinwazyjny, bezbolesny oraz nie niesie ryzyka związanego z narkozą (jak w przypadku tradycyjnej liposukcji chirurgicznej), nie pozostawia blizn na skórze. Pod wpływem promieni skóra obkurcza się i nie ma potrzeby noszenia bandaży.

Zabieg ten trwa bardzo krótko ok. 30 min i można wykonywać go przez cały rok. Efekty są już często widoczne po pierwszym zabiegu. Jest to jeden z niewielu, tak bardzo skutecznych zabiegów, dostępnych w studiu modelowania sylwetki. Seria zabiegów powinna składać się z około 8 sesji, co najmniej 1 raz w tygodniu, nie więcej niż 3 razy  w tygodniu. 

 

Wskazania do zabiegu z użyciem lipolasera diodowego:

  • cellulit;
  • tkanka tłuszczowa w okolicy bioder, ud, pośladków, brzucha.

 

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem lipolasera diodowego

  • Ciąża;
  • Epilepsja;
  • zaburzenia tarczycy;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • zaburzenia rytmu serca;
  • nowotwory;
  • chemioterapia;
  • choroby wątroby lub nerek.

Odpowiedzi i pytania:


1.Czy Lipolaser jest bezpieczny?
Tak, zabiegi Lipolaser są całkowicie nieinwazyjne. Podczas zabiegu klienci nie odczuwają żadnego dyskomfortu. Technologia Lipolaser zostało zbadana i jest stosowane od ponad 30 lat, dla wielu celów biomedycznych. Amerykańska Agencja żywności i Leków FDA zatwierdziła urządzenie jako produkt do utraty tłuszczu. Jedynym możliwym skutkiem ubocznym jest suchość w ustach.


2.Jakie efekty daje lipolaser?
Efektem działania lipolasera jest utraca centymetrów w obszarze objętym zabiegiem. Częstym pierwszym efektem jest odczuwalne w badaniu paplacyjnym „zmiękczenie” tkanek poddanych zabiegowi. 


3. Gdzie znajduje się zredukowany tłuszcz?
Ten tłuszcz może być spalony jako energia w ciele albo przetworzony drogą metaboliczną podobnie jak podczas ćwiczeń. Po zabiegu lipolaserm zalecany jest wysiłek fizyczny.

4.Jak często powinny być wykonywane zabiegi?
2 razy w tygodniu, maksymalnie 3 razy w tygodniu (zależy od wielu czynników takich jak: poziom otłuszczenia klientki, samopoczucie po zabiegach, okolicy podawanej zabiegowi) 

 

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności